Čudna je to priča, jednostavno – kruševačka. Tamo negde 1983. godine, na prvom Rock raport festivalu, održanom na danas nepostojećim otvorenim terenima za male sportove, ubedljivu pobedu odnela je lokalna ekipa takođe nazvana Raport. Okupljena u Domu omladine, od talentovanih autora i muzičara, za kratko vreme postala je prvorazredna atrakcija.
Bend je predvodio danas čuveni glumac ovdašnji Dragan Marinković Marinko, vokal i klavijature pripadali su legendarnom, prerano počivšem, Saši Đorđeviću – Džou (kasnije Noćne ptice), gitaru je svirao Bane Straja (pre njega na jednoj gitarijadi tu ulogu je igrao Srđan Novaković (kasnije Noćne ptice), a bubanj Siniša Đorđević Cune.
Svi prisutni bili su opčinjeni njihovim, na prvu, kultnim hitovima – „Armija žena“, „Ljubavni raport“, „Kod Džoja“ (posveta čuvenom niškom kafiću)…
Žalosna je činjenica da od svih tih silnih pesama i snimaka koje su načinjeni u tom periodu nije ostalo sačuvano ništa. Grupa se postepeno menjala, na kratko ze zvala i Alisa, dok meteorski nije lansirana u sam vrh tadašnje jugoslovenske scene beogradska ekipa istog naziva. U to vreme umesto Baneta gitaru preuzima Miško Ćirković, a bend osvaja počasno drugo mesto na Zaječarskoj gitarijadi. Ostaće upamćeno da se pesma „Kod Džoja“ pojavljuje krajem ’83. u četvrtom nastavku „Ludih godina“ koji se zvao „Idi mi, dođi mi“. Marija i Boba se raspravljaju u kuhinji dok u pozadini, sa „Studija B“, dopiru zvuci te čuvene pesme.
Odlasnom Marinka iz grupe čitava struktura se polako raspada. Preostali članovi Džo i Cune okupljaju oko sebe nekadašnje članove kultnog sastava Okean – gitaristu Živojina Trifunovića – Žiku (Krvna grupa, Luna), basistu Vojkana Miljkovića – Šuleta i klavijaturistu Vladu Milutinovića (kasnije Prslook band), menjaju ime u Cairo, ulaze u prestižni beogradski studio „Aquarius“, pod producentskom palicom legendarnog Laze Ristovskog, koji im je odsvirao i klavijature i snimaju dve teme – „Kod Džoja“ i „Pinball“. Da nije bilo tog snimanja, kao i čuvenog „duranduranovskog“ foto sešna u tadašnjoj „Kobri“ danas ne bi bilo ni jednog fizičkog traga o postojanju ovih postava. Nakon toga se pojavljuju u kultnoj emisiji Televizije Beograd „Petkom u 22″ i zauvek nestaju sa scene.