Kultni zagrebački bend s početka Osamdesetih koji se osim po neobičnom imenu inspiriranom mjestu djelovanja slovenskog serijskog ubojice Metoda Trobeca (ordinirao sredinom Sedamdesetih na području Ljubljane, dolijao od svoje ruke u zatvoru 2006.), izdvajao po vrlo intenzivnoj, konkretnoj i bučnoj varijanti rock and roll glazbe.
Trobeci su i nelogični i radikalni i nevini i grubi, a isto očekuju i od vas. Uzimajući neuobičajene opsesije i tenzije iz stvarnosti, oni ih još više izobličavaju i čine od njih izazivački važne opaske (Polet, 27. travnja 1983.)
Trobecove krušne peći je hrvatski avangardni postpunk bend iz Zagreba. Djelovao je u 1980-ih. Stvari koje su snimili glazbena kritika svrstava u alternativni rock, punk, postpunk, noise i no wave, psihodelične i funkoidne.
Članovi benda bili su vokalist i gitarist Darko Begić, basist Mario Barišin, gitarist Damir Kolarec, bubnjar Gordan Dorvak i gitarist Ivica Vinski. Na bunjevima je od 1986. Ratko Danilović (bivši član Sexe).
Sastav je osnovan 1981. godine. Bend se izdvajao od ostalih po vrlo intenzivnoj, konkretnoj i bučnoj varijanti rocka, što mu je davalo epitet avangardnog. Bedu je problem predstavljalo vrlo provokativno te morbidno ime. Naime nazvali su se po najpoznatijem serijskom ubojici u ondašnjoj Jugoslaviji, Metodu Trobecu te načinu na koji je taj serijski ubojica uklanjao trupla svojih žrtava.
1984. godine TKP-u su izdale demo album na kazeti demo koji je sadržavao četiri pjesme. U Ljubljani su 1985. snimili materijal za prvi album koji tijekom rada grupe nikada nije bio objavljen, a izdanje je doživio tek u izdanju Kekele Aquariuma skoro desetljeće poslije. Navodno je bio zabranjen zbog tekstova. Svirali su do 1987. godine, kad su pod etiketom Produkcija Slovenija objavili album uživo Ta krvava prošlost… koji je snimak koncerta u Kopru od 15. svibnja 1987. godine. Nakon toga prestali s radom. 1992. godine na kazeti je izašlo izdanje njihovih stvari snimljenih 1985. koje nisu bile objavljene. pod etiketom Kekele Aquarium (zaslugom Kornela Šepera) u nakladi od sto primjeraka. Snimke su nastale studiju Boruta Činča (iz Buldožera) u Ljubljani od 9. do 16. travnja 1985. godine.
Ponovno su se okupili 2005. pod imenom Viva Glorio. Tad raskidaju formalno i neformalno sve sveze s prošlošću. Snimili su potpuno nove materijale. Demo su snimali u zagrebačkom studiju Šišmiš. U recenzijama Vivo Glorio prikazan je kao „dosadnjikava limunada“ u usporedbi sa starim TKP-om.
2013. godine objavili su kompilacijski paket S mukom žvaču trubadurov vrat koji sadrži njihove skladbe, snimke uživo, demoe i videospotove. TKP su se okupili u izvornoj postavi na koncert i promociju ovog izdanja koji se održao Močvari u Zagrebu 25. svibnja.